L a d i n a
uG8smZNT1ZRn9bfDCqtLS
Streso darbe tyrimas

Psichosocialinių rizikos veiksnių vertinimas

Psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimas, dar kitaip vadinamas streso darbe tyrimas, skirtas įvertinti jūsų darbuotojų patiriamą stresą, psichologinę savijautą bei su darbu susijusius rizikos veiksnius, galinčius turėti įtakos jų sveikatai, darbingumui ir bendram darbo efektyvumui.

    Šis tyrimas atlieka itin svarbią diagnostinę funkciją, kuri leidžia susidaryti veiksmų planą siekiant gerinti situaciją darbe. Nuo to, kaip gerai jam pasiruošite ir kaip kokybiškai jį atliskite, priklausys ir vertė, kurią gausite.

    Tyrimo metodika

    COPSOQ tyrimo metodika

    Šį su psichine sveikata susijusių pavojų sveikatai nustatymo ir gerinimo metodą rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija, o Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūra pripažino kaip geriausią praktiką.

    Kopenhagos psichosocialinis klausimynas (kitaip vadinamas COPSOQ), sukurtas Kopenhagos nacionalinio darbo aplinkos tyrimų centro mokslininkų, yra vienas pažangiausių psichosocialinių rizikos veiksnių vertinimo ir įžvalgų kūrimo įrankių Europoje. COPSOQ – tai patikima priemonė, skirta įvertinti ir darbuotojų darbo sąlygas, didinti įmonių produktyvumą ir gilinti tarpusavio ryšius.

    Klausimynas sudarytas iš 45 klausimų kurie apima visas būtinąsias sritis išsamiam psichosocialinių rizikos veiksnių vertinimui atlikti:

    • Darbo sąlygos

    • Darbo reikalavimai

    • Darbo organizavimas

    • Darbo turinys

    • Darbuotojų tarpusavio santykiai

    • Smurto ir priekabiavimo grėsmė

    copsoq

    00

    K+

    Add Count Title

    Rizikos vertinimas

    Psichosocialinių rizikos veiksnių vertinimo etapai

    • 1

      Pasirengimas ir darbuotojų informavimas

      Nuo tinkamo pasirengimo priklauso viso tyrimo sėkmė bei darbuotojų įsitraukimas. Šiame etape pagrindinis tikslas yra užtikrinti, kad darbuotojai būtų informuoti apie tyrimo tikslus, procesą ir naudą bei būtų pasirengę aktyviai dalyvauti. Parengsime darbuotojams išsamią ir aiškią informaciją apie tyrimą kurio tikslas pagerinti jų darbo sąlygas, sumažinti stresą ir pagerinti psichologinę bei emocinę gerovę.

    • 2

      Apklausos duomenų rinkimas

      Tyrimas bus vykdomas anketavimo būdu, prašant darbuotojų atsakyti į klausimus susijusius su darbo aplinka, patiriamu stresu, tarpusavio santykiais, darbo krūviu ir kitais psichosocialinės rizikos veiksniais. Suteiksime darbuotojams galimybę užpildyti anketas jiems patogiausiu būdu – naudojant kompiuterį, išmanųjį telefoną ar kitą elektroninį prietaisą. Apklausą bus galima pildyti bet kuriuo darbuotojams patogiu metu, tiek darbo valandomis, tiek po jų. Užtikrinsime pateiktų duomenų anonimiškumą.

    • 3

      Gautų duomenų vertinimas ir rekomendacijų rengimas

      Išsamiai išanalizuosime surinktus duomenys apie galimą riziką darbo aplinkoje. Remiantis tyrimo rezultatais, pagal standartizuotas matavimo metodikas ir teisės aktų reikalavimus nustatysime rizikos lygį. Bus įvertinta, ar nustatyta rizika yra priimtina, toleruotina ar nepriimtina. Atsižvelgiant į rizikos lygį ir priimtinumą, parengsime rekomendacijas rizikos mažinimui

    • 4

      Rizikos šalinimo ir mažinimo priemonių planavimas

      Kartu su įmonės vadovais aptarsime atlikto vertinimo rezultatus ir bendromis pastangomis numatysime konkrečius veiksmus, skirtus rizikos šalinimui arba jos minimizavimui. Identifikuosime pačias pavojingiausias rizikas, reikalaujančias skubiausio dėmesio. Tokiu būdu galima bus efektyviai paskirstyti resursus, kad svarbiausi rizikos šaltiniai būtų kuo greičiau pašalinti arba sumažinti. Taip pat nustatysime terminus, per kuriuos planuojami veiksmai turėtų būti įgyvendinti. Tai padedės užtikrinti, kad planas būtų realistiškas ir įgyvendinamas per nustatytą laikotarpį, taip pat leis stebėti progresą.

    • 5

      Tyrimo rezultatų ir numatomų gerinimo veiksmų pristatymas darbuotojams

      Darbuotojams pristatysime psichosocialinės rizikos vertinimo rezultatus ir planuojamus veiksmus, skirtus jų saugos ir sveikatos darbo vietoje stiprinimui. Darbuotojų išsakyta nuomonė bei pasiūlymai padės geriau įvertinti, ar numatytos priemonės bus praktiškai pritaikomos ir veiksmingos. Toks bendravimas taip pat stiprina pasitikėjimą tarp darbuotojų ir darbdavio bei skatina didesnį darbuotojų įsitraukimą į saugos gerinimo procesus.

    • 6

      Įgyvendintų prevencinių veiksmų rezultatyvumo įvertinimas

      Po prevencinių priemonių įdiegimo įvertinsime, ar šios priemonės padėjo sumažinti nustatytą riziką arba pagerino darbo sąlygas. Naujai surinktus duomenys palyginsime su pradine rizikos analize ir galėsime nustatyti, ar įdiegti veiksmai pasiekė numatytus tikslus. Tai gali apimti tiek kiekybinius (pvz., nelaimingų atsitikimų sumažėjimas), tiek kokybinius rodiklius (pvz., pagerėję darbuotojų gerovės rodikliai).

    KOeR0MJ_vhZfpLwM5avXf
    Streso valdymas

    Streso darbe valdymo nauda

    Tinkamas psichosocialinės rizikos valdymas padeda užkirsti kelią stresui, pervargimui, perdegimui ir kitoms su darbu susijusioms psichologinėms bei socialinėms problemoms. Tai pagerina darbuotojų psichinę ir fizinę sveikatą.

    • Darbuotojų sveikatos ir gerovės užtikrinimas

    • Mažesnė darbuotojų kaita

    • Didesnis produktyvumas

    • Geresnis įmonės įvaizdis

      contact-one__shape-1
      Susisiekite su mumis

      Gaukite mūsų pasiūlymą

      Užpildykite formos laukelius ir gaukite mūsų pasiūlymą

      ae2t-n0c022rdbnFYJcTu

      Norite pasitarti su specialistu?

      +370 670 70868

      Pirmadienis - Penktadienis

      Nuo 8:00 iki 17:00