preloader

Įvykių darbe tyrimas

Reikia pagalbos? Mes galime Jums padėti ! Susisiekite su mumis

Nelaimingi atsitikimai ir incidentai

Kasmet Europos Sąjungoje beveik 5 milijonai darbuotojų nukenčia dėl nelaimingų atsitikimų darbe, dėl kurių netenkama darbingumo daugiau kaip trims dienoms, iš viso tai sudaro apie 146 milijonus nedirbtų darbo dienų. Kai kurie nelaimingų atsitikimų padariniai yra negrįžtami ir paveikia žmonių gebėjimą dirbti bei gyventi visavertį gyvenimą.
Su darbu susiję nelaimingi atsitikimai vyksta visose veiklos srityse ir apima paslydimą ir griuvimą, kritimą, krentančius objektus, aštrius ir įkaitusius objektus bei nelaimingus atsitikimus, susijusius su transporto priemonėmis ir mechanizmais. Tačiau daugelio problemų galima išvengti pasitelkus gerą valdymą.

Įvykių tyrimas

Dalyvausime tiriant nelaimingus atsitikimus, surinksime tyrimo medžiagą, užpildysime reikiamas nelaimingų atsitikimų tyrimo aktų formas ir teisės aktuose numatytais terminais ir apimtimis pateiksime Valstybinei darbo inspekcijai ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai. Ištyrus įvykį, numatysime tinkamas prevencines priemones panašių įvykių priežastims pašalinti.

Tiriami įvykiai

Incidentai
Nelaimingi atsitikimai pakeliui į darbą
Nelaimingi atsitikimai pakeliui iš darbo
Lengvi nelaimingi atsitikimai darbe
Sunkūs nelaimingi atsitikimai
Mirtini nelaimingi atsitikimai

Dažniausiai užduodami klausimai

Čia pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus apie nelaimingus atsitikimus ir incidentus. Jei nerandate atsakymo į Jums rūpimą klausimą, susisiekite su mumis tel. +370.5.2441844.
Kas gali tirti lengvą nelaimingą atsitikimą?
Lengvą nelaimingą atsitikimą tiria įmonės vadovo įsakymu ar kitu dokumentu patvirtina tiria įmonės dvišalė komisija, sudaryta iš darbdavio atstovo ir darbuotojų atstovo saugai ir sveikatai.
Ar įmonė privalo tirti nelaimingą atsitikimą įvykusi pakeliui į darbą ar iš darbo?
Taip. Nelaimingus atsitikimus, įvykusius pakeliui į darbą ar iš darbo, neatsižvelgiant į darbuotojo sveikatos pakenkimo sunkumą (įskaitant ir nelaimingus atsitikimus pakeliui į darbą ar iš darbo, dėl kurių darbuotojas mirė), tiria įmonės dvišalė komisija, kuri patvirtinama tokia pat tvarka, kaip ir tiriant įvykį darbe, dėl kurio darbuotojo pakenkimas sveikatai nepriskiriamas prie sunkių.
Kas gali tirti sunkų ar mirtiną nelaimingą atsitikimą?
Įvykius darbe, dėl kurių sunkiai pakenkiama darbuotojų sveikatai, tiria VDI inspektorius, dalyvaujant darbdavio atstovui, darbuotojų atstovui saugai ir sveikatai bei SODROS atstovui.
Ar tiriant įvykį gali dalyvauti samdomas darbuotojų saugos ir sveikatos specialistas?
Taip. Dalyvauti tiriant įvykį darbe arba nelaimingą atsitikimą pakeliui į darbą ar iš darbo gali būti pakviesti samdomos darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialistai, ekspertai ir pan.